Nowy etap współpracy z Instytutem Nauk o Człowieku w Wiedniu

Sekretarz stanu MNiSW, Aleksander Bobko, podpisał dziś porozumienie o współpracy z wiedeńskim Instytutem Nauk o Człowieku w Wiedniu (Institut für die Wissenschaften vom Menschen – IWM). Ze strony IWM porozumienie podpisała prof. Shalini Randeria, rektor Instytutu.

Dzięki zawartej umowie polscy studenci, doktoranci i pracownicy naukowi będą mogli korzystać z programów stypendialnych i grantów naukowych oferowanych przez IWM w latach 2017–2019. Polscy naukowcy będą mogli również zasiadać we władzach Instytutu.

pt>

Zawarte porozumienie przyczyni się do intensyfikacji polsko-austriackiej współpracy naukowej w najbliższych latach. Polski wkład finansowy pozwoli na wzmocnienie aktywności Instytutu oraz pełniejszą realizację celów statutowych organizacji. W latach 2014-2016 Polska płaciła na rzecz Instytutu 750 tys. euro rocznie. Na potrzeby współpracy z naukowcami z polskich ośrodków, austriackie Ministerstwo Nauki, Badań i Gospodarki wspomaga Instytut taką samą kwotą.

Więcej: www.nauka.gov.pl.