Doktoraty wdrożeniowe na pięciu największych uczelniach we Wrocławiu

Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Wrocławski i Uniwersytet Medyczny – te wrocławskie uczelnie podpisały wczoraj porozumienie o doktoratach wdrożeniowych z jednym z największych polskich przedsiębiorstw – KGHM Polska Miedź S.A., a także z KGHM Cuprum CBR. Ramy nowo zawiązanej współpracy wyznaczyło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

To, co dzieje się w zaciszu akademickich gabinetów i laboratoriów, będzie teraz przekładane na praktykę i wykorzystywane w jednym. Aktem inicjującym taką współpracę było podpisanie porozumienia, którego jednym z najważniejszych elementów są doktoraty wdrożeniowe. Partnerami tego strategicznego porozumienia zostały: po stronie biznesu – KGHM Polska Miedź S.A. i KGHM Cuprum – Centrum Badawczo-Rozwojowe, zaś po stronie nauki – pięć wrocławskich uczelni.

Mariaż nauki i biznesu

Mariaż łączący naukę z biznesem ogłoszono podczas konferencji prasowej zwołanej w siedzibie KGHM Cuprum we Wrocławiu. Środowisko akademickie, czyli jedną ze stron świeżo nawiązanej strategicznej współpracy, reprezentowane było przez rektorów pięciu wio

dących wrocławskich uczelni: prof. dr hab. Tadeusza Trziszkę (Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu), prof. dr hab. Andrzej Kaletę (Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu), prof. dr hab. Jacka Szepietowskiego (Prorektora ds. Rozwoju Uczelni Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu), prof. dr hab. inż. Cezarego Madryasa (Rektora Politechniki Wrocławskiej) i prof. dr hab. Adama Jezierskiego (Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego). W imieniu biznesu wystąpił Piotr Dytko, prezes KGHM Cuprum – CBR oraz przedstawiciel Departamentu Badań i Innowacji KGHM Polska Miedź S.A.

Więcej informacji: www.nauka.gov.pl.