Kierunki podyplomowe – Florystyka i Edukacja przyrodniczo-leśna nagrodzone

Dwa kierunki podyplomowe oferowane przez Wydział Leśny Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie zostały nagrodzone Certyfikatami Akredytacyjnymi  przyznanymi w II edycji Ogólnopolskiego Programu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością”. Program organizowany jest przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję PRC.

Wręczenie certyfikatów nastąpiło dnia 13 kwietnia 2017 roku w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich Uniwersytetu Warszawskiego. Certyfikatem wyróżnione zostały kierunki realizowane według oryginalnych i wartościowych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy. O przyznaniu znaków jakości „Studia z Przyszłością” decyduje Komisja złożona naukowców specjalizujących się w problematyce jakości kształcenia i zarządzania szkolnictwem wyższym  m.in. z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Śląskiego, i Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Celem  programu „Studia z Przyszłością” jest promocja kierunków studiów, które wyróżniają się na rynku jako najbardziej in

nowacyjne i oryginalne pod względem treści nauczania, stosowanych metod dydaktycznych czy metod ewaluacji efektów kształcenia. Znak Jakości „Studia z Przyszłością” otrzymają kierunki studiów, które swoje programy opierają na trzech filarach: dążeniu do przekazywania aktualnej, nowoczesnej wiedzy, kreowaniu umiejętności i kompetencji społecznych poszukiwanych przez pracodawców oraz inwestowaniu w najwyższą jakość edukacji.

Program Akredytacyjny „Studia z Przyszłością” ma charakter cykliczny. Jego kolejna edycja rozpocznie się we wrześniu 2017 roku.

Więcej: www.studiazprzyszloscia.pl.