Matematyk, informatyk to brzmi dumnie

Wydział Matematyki i Informatyki UAM pomoże swoim studentom wejść na rynek pracy. Prorektor ds. informatyzacji oraz współpracy z otoczeniem gospodarczym prof. Marek Nawrocki oraz Dziekan WMiI prof. Jerzy Kaczorowski podpisali porozumienie o współpracy z globalną organizacją inwestycyjną, liderem w zarządzaniu aktywami – firmą Franklin Templeton Investments Poland.

Dzięki temu studenci i kandydaci na studia uzyskają wiedzę na temat możliwości zatrudnienia w firmie świadczącej usługi finansowe na poziomie globalnym. Potrzeby są bardzo duże. Firma w Poznaniu zatrudnia około 800 osób. To nie tylko doradcy finansowi, ale także analitycy danych, statystycy, ogólnie specjaliści od matematyki finansowej. Już w tej chwili w firmie są działy w których zatrudnienie znaleźli absolwenci UAM. Współpraca może rozpocząć się od staży a kończyć umową o pracę.

le_color_bg = 'FFFFFF'; google_color_text = '333333'; google_color_url = '2666F5'; google_ui_features = 'rc:0'; //-->

Porozumienie świadczy o tym, że uczelnia  kształci osoby potrzebne na rynku pracy, z umiejętnościami oczekiwanymi przez pracodawców, że nauka akademicka jest wykorzystywana przez firmy. Współpraca pomoże również dostosowywać prowadzone na Wydziale Matematyki i Informatyki  kierunki studiów do oczekiwań otoczenia społeczno-gospodarczego.

W ramach współpracy zaplanowano cykl spotkań dla 30-40 osób dotyczących tzw. umiejętności miękkich, oraz  warsztaty specjalistyczne: poświęcone funduszom inwestycyjnym, czy wizyty studyjne w  poszczególnych działach w firmie.