Powstaje klasa prawnicza w Siemianowicach Śląskich

Serdecznie zapraszamy na briefing prasowy poświęcony utworzeniu pierwszej klasy prawniczej w Siemianowicach Śląskich, który odbędzie się w środę 5 kwietnia br. o godzinie 10:00 na Wydziale Prawa i Administracji UŚ (sala Rady Wydziału, ul. Bankowa 11b, Katowice).

Uniwersytet Śląski, Miasto Siemianowice Śląskie i Zespół Szkół nr 2 w Siemianowicach Śląskich I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego podejmą współpracę, dydaktyczno-naukową, której celem będzie utworzenie klasy prawniczej objętej patronatem naukowym przez Wydział Prawa i Administracji.

Trójstronna umowa w tej sprawie zostanie zawarta 5 kwietnia 2017 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Dokument sygnować będą: Prorektor Uniwersytetu Śląskiego ds. Kształcenia i Studentów – prof. Ryszard Koziołek, prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Siemianowicach Śląskich I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego mgr Agata Krzysztofik.

Zakres projektu pozwoli na przekazanie uczniom szerokiej i unikatowej wiedzy z zakresu różnych gałęzi prawa. Pani mgr Anita Strzebińczyk asystent na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego stworzyła autorski program zajęć dotyczących podstawowych zagadnień prawnych, które prowadzone będą w szkolnej klasie prawniczej. Uczniowie szkoły będą mieli możliwość odbywania części zajęć dydaktycznych w uczelni, korzystania z infrastruktury, w tym nowoczesnych pomocy dydaktycznych.

="text-align: justify;">W ramach współpracy ze szkołą dr Jacek Zrałek, kierownik Szkoły Prawa USA przy Wydziale Prawa i Administracji zapraszać będzie na spotkania z uczniami  odwiedzających Katowice profesorów trzech amerykańskich wydziałów prawa, z którymi Szkoła Prawa USA współpracuje.

Prof. dr hab. Jacek Górecki kierujący pracami wydziałowej Studenckiej Poradni Prawnej wyraził z kolei zgodę na powstanie filii tej poradni w Siemianowicach Śląskich. Inicjatywa obrazuje szerokie pole na jakim może być prowadzona współpraca między Wydziałem i Miastem.

Inicjatywa promująca wartości edukacyjne wśród uczniów, ich rodziców i członków społeczności lokalnej ma ułatwić również uczniom podjęcie decyzji o dalszej edukacji i wyborze kierunku studiów zgodnego z planami na przyszłość, predyspozycjami i kompetencjami.