Konferencja Forum Humanistyki Polskiej

We wtorek, 31 stycznia 2017 r. odbędzie się konferencja Forum Humanistyki Polskiej. Konferencja ma na celu przede wszystkim przekazanie zgromadzonym uczestnikom informacji na temat aktualnych konkursów na dofinansowanie rozwoju nauk humanistycznych, a także przedstawienie harmonogramu konkursów na rok 2017 oraz sposobów aplikowania o fundusze.

Poza kwestiami związanymi z finansowaniem polskiej humanistyki, w trakcie konferencji poruszone zostaną również takie tematy jak jakość kształcenia na kierunkach humanistycznych, znaczenie humanistyki w zwiększaniu innowacyjności czy szanse humanistów na rynku pracy.

W trakcie konferencji wystąpią między innymi:
– Prof. dr hab. Aleksander Bobko – Sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
– Prof. dr hab. Jerzy Bralczyk – Przewodniczący Rady Programowej Europejskiego Forum Prawa i Edukacji,
– Prof. dr hab. Krzysztof Diks – Przewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej,
– Prof. dr hab. Andrzej Markowski – Przewodniczący Rady Języka Polskiego,

/> – Prof. dr hab. Włodzimierz Gruszczyński – Uniwersytet SWPS,
– Prof. dr hab. Maria Lewicka – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu,
– Prof. dr hab. Janusz Danecki – Ekspert Zespołu Nauk Humanistycznych Polskiej Komisji Akredytacyjnej,
– Prof. dr hab. Zbigniew Marciniak – Wiceprzewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Z przyjemnością informuję także, że konferencja została objęta patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina.

Dodatkowych informacji udziela Kierownik Projektu – Magdalena Rzodkiewicz, tel. 507 081 478, e-mail: rzodkiewicz@efpe.org.pl. Harmonogram konferencji do pobrania pod adresem: www.efpe.org.pl.