Konferencja NKN w Toruniu o humanistyce i naukach społecznych

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu zapraszają do udziału w konferencji „Rozwój humanistyki: co i jak zmieniać w naukach społecznych i humanistycznych w Polsce?”. Konferencja odbędzie się w Toruniu w dniach 24-25 listopada 2016 roku.

Będzie to druga konferencja programowa poprzedzająca zaplanowany w 2017 roku Narodowy Kongres Nauki, podczas którego zostanie przedstawiona i poddana debacie koncepcja nowych ram ustawowych dla szkolnictwa wyższego.

//-->

Nauki humanistyczne i społeczne odgrywają dużą rolę w wymiarze poznawczym, kulturotwórczym, a także aplikacyjnym – dlatego podczas konferencji w Toruniu przedyskutowane zostaną koncepcje dotyczące sposobu finansowania badań naukowych w humanistyce i naukach społecznych, możliwości wykorzystania wyników badań humanistycznych i społecznych w praktyce, a także koncepcja ścieżek kariery akademickiej i rozwoju młodych badaczy w ramach nauk społecznych i humanistycznych.

Więcej informacji: www.nauka.gov.pl.