Inauguracja wspólnych studiów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i Uniwersytetu Wrocławskiego – 5 listopada 2016 na UE we Wrocławiu

Dzisiaj o godzinie 11.15 w sali P Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu odbędzie się inauguracja wspólnych studiów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i Uniwersytetu Wrocławskiego  na kierunku Konsulting prawny i gospodarczy.  Są to interdyscyplinarne nowatorskie niestacjonarne studia II stopnia.

Absolwenci otrzymają podwójny dyplom magisterski wydany przez obydwie Uczelnie. Celem jest połączenie wiedzy i umiejętności z obszarów prawa i zarządzania, co jak pokazały przeprowadzone badania jest bardzo potrzebne na rynku. Absolwent tego kierunku będzie łączył wiedzę prawniczą z umiejętnościami analitycznymi i menedżerskimi, będzie przygotowany do pracy na stanowiskach wsparcia kadry menedżerskiej, zarówno wewnętrznych, np. doradca zarządu, stanowiskach kierowniczych związanych z organizacją wewnętrzną podmiotu, np. biuro organizacyjne, biuro zarządu, organizacją współpracy z otoczeniem, np. dział handlowy, działa współpracy, dział zamówień publicznych, jak również do pracy na samodzielnych stanowiskach takich jak konsultant, doradca lub analityk w firmach doradczych. Kierunek przygotowuje również do prowadzenia własnej działalności w usługach doradczych i zasiadania w organach nadzorczych spółek kapitałowych. W programie znajdują się przedmioty związane z prawem, ekonomią, zarządzaniem i finansami. Oferta adresowana jest do absolwentów studiów I stopnia kierunków związanych z ekonomią, zarządzaniem, prawem i administracją, a także innych, niezwiązanych obszarem menedżerskim i naukami prawnymi.