Co planuje Uniwersytet Śląski Maturzystów na ten rok akademicki

Serdecznie zapraszamy na briefing prasowy organizowany przez Uniwersytet Śląski Maturzystów dotyczący planów UŚM na ten rok akademicki, a także zmian w egzaminach maturalnych w roku 2017. Briefing odbędzie się już dzisiaj, 11 października br. o godz. 11:30 w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego(sala 24, I piętro – ul. Bankowa 12, Katowice).

W  briefingu udział wezmą Dominika Hofman-Kozłowska koordynująca pracę UŚM oraz dr Marta Baron-Milian, która przybliży zasady matury ustnej z języka polskiego.

Uniwersytet Śląski Maturzystów już od pięciu lat organizuje projekty edukacyjne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przygotowujące do egzaminu maturalnego. Rok szkolny 2016/17 zaczynamy od sześciomiesięcznych Intensywnych Warsztatów Maturalnych. Propozycja warsztatów obejmuje następujące przedmioty: język polski, matematyka, biologia, chemia, historia oraz wiedza o społeczeństwie. Warsztaty bazują na innowacyjnych metodach – podczas zajęć gramy w gry edukacyjne, tworzymy mapy myśli, przeprowadzamy doświadczenia, wykorzystujemy multimedia, udostępniamy materiały przez Internet, dyskutujemy i wymieniamy się opiniami, zapraszamy inspirujących gości lub specjalistów z wybranych obszarów. Wszystko po to, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Nasi absolwenci nie tylko mają okazję uczestniczyć w projekcie opartym o nowe metody edukacyjne, mogą również poczuć się jak

studenci. UŚM to pomost między szkołą a uczelnią. Udział w warsztatach jest szansą na bliższe poznanie najlepszej uczelni w regionie – Uniwersytetu Śląskiego.

W tym roku czekają na maturzystów również nowości. Osoby chętne będą miały szansę wziąć udział w 4-miesięcznym tutoringu. Tutoring to metoda indywidualnej opieki nad podopiecznym, oparta na relacji mistrz – uczeń, która dzięki integralnemu spojrzeniu na rozwój człowieka, stara się o pełny rozwój jego potencjału, szczególnie w kontekście świadomego wyboru przyszłej drogi zawodowej.

Na spotkaniu zostaną zaprezentowane również informacje o wynikach ubiegłorocznych absolwentów i zasadach matury ustnej z języka polskiego, której maturzyści nadal się obawiają.

Zapisy na warsztaty potrwają do 20 października. Zapisywać można się za pośrednictwem strony www.maturzysta.us.edu.pl.