Politechnika Łódzka wita słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

utw-plOd kilku lat w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku PŁ uczestniczy ponad 1000 słuchaczy, około 650 w Politechnice Łódzkiej i dodatkowo ponad 400 osób uczęszcza na wykłady w Aleksandrowie Łódzkim i Konstantynowie Łódzkim.

Uniwersytet Trzeciego Wieku PŁ zainauguruje rok akademicki 2016/2017 we wtorek 11 października o godz. 13.15 w audytorium im. A. Sołtana (ul. Żeromskiego 116, bud. A19).

Zgodnie z akademickim zwyczajem słuchacze zostaną powitani przez władze uczelni oraz dyrektora UTW PŁ. Wykład inauguracyjny „Energia elektryczna dla pokoleń” wygłosi prof. Marek Bartosik z Katedry Aparatów Elektrycznych Politechniki Łódzkiej.

Uniwersytet Trzeciego Wieku Politechniki Łódzkiej działa od 10 lat w formule uniwersytetu otwartego. W 2014 uzyskał tytuł “Partnera Ogólnopolskiej Federacji Stowarzysze

ń UTW”. Liczba osób zainteresowanych wykładami i zajęciami dodatkowymi, które chcą być aktywne bez względu na wiek i sytuację zawodową bardzo szybko rosła. Obecnie w zajęciach UTW PŁ uczestniczy ponad 1000 słuchaczy. Niezmienny pozostaje fakt, że większość stanowią kobiety. Na Uniwersytet uczęszczają osoby w różnym wieku, od 50 do 90+, ale największy odsetek ma między 66 a 70 lat. Wykłady obejmują różnorodną tematykę, m.in. z osiągnięć nauki i techniki, profilaktyki zdrowotnej, postępowań prawnych, zagadnień socjologicznych, psychologii, historii sztuki, muzyki, teatru i filmu.

UTW PŁ organizuje też szereg zajęć dodatkowych. Z obsługi komputera szkoli się ok. 130 osób rocznie, z lektoratów języków obcych – angielskiego, niemieckiego, francuskiego, włoskiego i hiszpańskiego korzysta ok. 180 osób rocznie. Dużą popularnością cieszą się również zajęcia gimnastyczne oraz plastyczne.