Projektanci i artyści tworzą za pomocą kodowania

Kod. Przy jego użyciu powstają interaktywne produkty, usługi, nowe formy komunikacji i sztuki. Od mebli, budynków, reklam po instalację z łusek nabojów skłaniającą do refleksji nad wojną, czy rzeźbę Myszki Miki tworzącą muzykę w reakcji na otoczenie. Twórcy pierwszych w Polsce studiów z kreatywnego kodowania w School of Form nauczą projektantów i artystów wykorzystywać programowanie w sztuce i designie. Partnerem technologicznym studiów jest Intel.

Czym jest Creative Coding? Tak jak dla programistów kod jest podstawowym narzędziem pracy, tak dla współczesnych twórców sztuki, designu, przedmiotów codziennego użytk

u i usług staje się odpowiednikiem pędzla i dłuta. – Obserwuję, jak programowanie zaczyna być umiejętnością, poszukiwaną przez projektantów, a ci którzy ją posiadają, mają ogromną przewagę na rynku pracy – mówi Wiesław Bartkowski, kierownik studiów oraz współautor programu Creative Coding, projektant interakcji i badacz systemów złożonych School of Form. – Pokażemy kod jako rodzaj tworzywa pozwalającego projektantowi eksperymentować i formować otaczającą rzeczywistość, a artystom, tworzyć unikalny warsztat, pozwalający na eksperymentowanie z nowymi środkami wyrazu – dodaje.

Więcej informacji: www.centrumprasowe.swps.pl.