Budownictwo – niezapomniany kierunek studiów. Gdzie najlepiej studiować?

Kierunek budownictwoBudownictwo jest jednym z najciekawszych kierunków technicznych. Zawód inżyniera budownictwa z pewnością zapewni nam uznanie na rynku pracy. Gdzie warto studiować ten kierunek?

Budownictwo – dobry wybór

Zapotrzebowanie na inżynierów budownictwa jest bardzo duże, podczas gdy podaż pracowników z odpowiednim wykształceniem jest niewystarczająca, w związku z czym przyszli absolwenci budownictwa raczej nie będą przejmować się brakiem pracy.

Inżynierowie po tych studiach potrafią kierować pracami geotechnicznymi przy różnych budowlach, zarówno naziemnych i podziemnych, a także posiadają wiedzę z zakresu renowacji i modernizacji obiektów budowlanych, co czyni ich niezbędnymi przy wszelkich większych inwestycjach budowlanych.

AGH i Politechniki

Ranking Perspektywy 2014 na pierwszym miejscu wśród uczelni kształcących na kierunku budownictwo, plasuje Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. Drugie miejsce przypadło Politechnice Warszawskiej, a trzecie – Politechnice Wrocławskiej. Na kolejnych miejscach znalazły się Politechnika Śląska, Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, oraz Politechniki: Łódzka, Gdańsk

a i Białostocka. Pierwszą dziesiątkę zamyka budownictwo na Uniwersytecie Zielonogórskim. Z kolei Wprost na pierwszym miejscu ulokował budownictwo na Politechnice Warszawskiej. Tuż za nią znalazły się Politechniki: Śląska w Gliwicach, Gdańska, Wrocławska, Krakowska im. T. Kościuszki, Łódzka, Poznańska, Częstochowska i Rzeszowska. Dziesiąte miejsce Wprost przyznał Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Warszawa przoduje

Polska Komisja Akredytacyjna przyznała w 2004 r. dwie oceny wyróżniające dla studiów na kierunku budownictwo – Politechnice Warszawskiej i Wrocławskiej. Politechnika Warszawska jest również najchętniej wybieraną uczelnią techniczną w Polsce – ponad 51 tys. osób złożyło papiery na PW w tegorocznej rekrutacji. Zarówno rankingi, jak i ocena PKA nie pozostawiają wątpliwości – Politechnika Warszawska jest najlepszym wyborem dla przyszłych inżynierów budownictwa.