I po kierunku, za to po cichu

Jak podaje Radio Kraków studenci z MWS im. Dietla nie rozpoczną zajęć na II i III roku studiów.

Wszystko za sprawą decyzji władz uczelni, która zdecydowała się zamknąć kierunek studiów.

Krakowscy żacy od jutra (1 października) nie będą studiować już w MWS im. Dietla. Jak zapewniają władze uczelni studenci będą mogli kontynuować naukę w sąsiedniej szkole wyższej. Małopolska Szkoła Wyższa im Dietla w Krakowie porozumiała się z Wyższą Szkołą Ekonomii i Informatyki w Krakowie, która to przyjmie studentów z zamkniętego kierunku.

Małopolska Wyższa Szkoła im. Dietla w Krakowie zamyka kierunek edukacja techniczno-informatyczna, a studenci II i III roku, którzy mieli rozpocząć niebawem rok akademicki, muszą szukać nowej uczelni.

Kontynuację nauki ma zapewnić wspomniane porozumienie pomiędzy uczelniami. Jednak kierunki na obu uczelniach różnią się od siebie. Przede wszystkim problemem jest brak specjalności “grafika komputerowa”. A to może nieść za sobą konieczność uzupełnienia różnic programowych.

Ta specjalność może być dla nich uruchomiona pod warunkiem, że będziemy mieli wystarczającą ilość chętnych. – mówi w rozmowie z Radiem Kraków dziekan Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Krakowie, dr inż. Zbigniew Handzel. – Decyzję podejmiemy podczas senatu uczelni – mówi Radiu Kraków dziekan WSEiI.

Powodem likwidacji kierunku jest brak zainteresowania ofertą programową. Od dwóch lat nie była prowadzona rekrutacja na kierunek edukacja techniczno-informatyczna. Studenci niestety dowiedzieli się o likwidacji kierunku w środę 24 września i do pierwszego października mają czas na wybór nowej uczelni, która gwarantowałaby im dokończenie wybranego kierunku.

Dziekan uczelni dr Izabela Załęska-Żyłka w rozmowie z radiem Kraków podkreślała, że decyzja o zamknięciu kierunku nie wpłynie negatywnie na wizerunek placówki. Szkoła chce się ukierunkować na zawody około medyczne takie jak kosmetologia czy fizjoterapia.