Nowe kierunki w UG

Uniwersytet Gdański to kolejna uczelnia, która przygotowała nowe kierunki, w tym medyczne studia.

Rekrutacja na rok akademicki 2014/2015 to okazja do podjęcia nowych studiów na pomorzu. W ofercie Uniwersytetu Gdańskiego znalazły się nowe kierunki studiów: biologia medyczna, gospodarka wodna i ochrona zasobów wód, ichtiologia morska, wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej oraz studia w języku angielskim – European and International Business Law and EU Administration.

Nowe studia to połączenie wiedzy akademickiej z praktycznym wymiarem nauki. Dzięki współpracy z praktykami Uniwersytet przygotował studia zorientowane na praktyczne wykorzystanie wiedzy. Do współpracy zaproszono ekspertów – przyszłych pracodawców. Tok nauczania obowiązuje do odbycia praktyk, które zaoferują instytucje i firmy współpracujące w UG.

Biologia medyczna

To trzyletnie studia pierwszego stopnia realizowane na Wydziale Biologii. Studia pozwalają zdobyć wiedzę oraz umiejętności, które z powodzeniem mogą być wykorzystane w medycynie. Dostępne są dwie specjalności: neurobiologia oraz diagnostyka molekularno-biochemiczna.

Absolwent studiów może podjąć pracę w:

• placówkach służby zdrowia,
  • placówkach naukowo-badawczych,
  • placówkach rehabilitacyjnych,
  • placówkach pedagogicznych lub resocjalizacyjnych,
  • ośrodkach terapii uzależnień,
  • w szkolnictwie,
  • w sporcie,
  • w wojsku i policji.

Ale to nie jedyne kierunki zawodowe. Absolwenci z powodzeniem będą mogli współpracować ze specjalistami zajmującymi się chorobami genetycznymi, analitykami i diagnostami medycznymi.

Uniwersytet zaoferuje również następujące kierunki:

• European and International Business Law and EU Administration – trzyletnie studia pierwszego stopnia na Wydziale Prawa i Administracji realizowane w języku angielskim,
  • gospodarka wodna i ochrona zasobów wód – trzyletnie studia stac
  • ichtiologia morska – trzyletnie studia stacjonarne pierwszego stopnia na Wydziale Oceanografii i Geografii realizowane w języku polskim,
  • wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej również trzyletnie studia pierwszego stopnia na Wydziale Filologicznym po polsku.

Rekrutacja na Uniwersytet Gdański została uruchomiona 15 maja 2014 roku i będzie się odbywać się przez internet w wygodnym dla kandydatów systemie IRK (Internetowa Rejestracja Kandydatów).

Poznaj uczelnię: Uniwersytet Gdański