Kierunek Natura 2000 i ochrona biosfery

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie zaprasza na studia inżynierskie z ochrony biosfery i Natury 2000. Studia oferowane przez WSEiZ w Warszawie to między innymi  kierunki związane bezpośrednio z ekologią

Specjalność dostępna jest w ramach kierunku ochrona środowiska na Wydziale Ekologii Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Specjalność ochrona biosfery i program Natura 2000 przygotowuje absolwentów do posługiwania  się specjalistyczną wiedzą z zakresu czynnej ochrony biosfery, mających kompetencje w zakresie: inwentaryzacji i waloryzacji przyrodniczej, opracowywania ekspertyz przyrodniczych oraz raportów oddziaływania na środowisko, planowania i zarządzania obszarami Natura 2000 i innymi krajowymi formami ochrony przyrody, prowadzenia monitoringu środowiska, programowania działań z zakresu kształtowania krajobrazu, a także zagospodarowania obszarów o wysokich walorach przyrodniczych.

Gdzie znajdziesz pracę po tych studiach?

Po ukończeniu studiów ochrona biosfery możesz pracować w służbach gminnych, powiatowych, wojewódzkich i centralnych ochrony środowiska, w parkach narodowych oraz parkach krajobrazowych, a także jako inspektorzy ochrony środowiska w przedsiębiorstwach i w innych placówkach gospodarczych.

Studia trwają 3,5 roku, kończą się tytułem inżyniera. Dostępne są w dwóch trybach: stacjonarnym i niestacjonarnym.

Przedmioty realizowane w trakcie specjalności:

e="text-align: justify;">
  • Organizacja i funkcjonowanie systemu ochrony przyrody
  • Edukacja ekologiczna
  • Ochrona i kształtowanie krajobrazu
  • Fitosocjologia ogólna
  • Monitoring Natura 2000
  • Fauna Polski
  • Flora Polski
  • Siedliska Natura 2000 i ich rozpoznawanie
  • Gatunki Natura 2000 i ich rozpoznawanie
  • Podstawy ornitologii