Najchętniej wybierane kierunki w WSAiB

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni opublikowała listę najpopularniejszych studiów

Prawo i kryminalistyka cieszą się największą popularnością wśród kandydatów na studia w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni to najdłużej działająca niepubliczna szkoła wyższa na Pomorzu. Wśród najchętniej wybieranych kierunków znalazły się również: logistyka i zarządzanie.

W roku akademickim 2013/2014 Uczelnia im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni planuje uruchomienie wszystkich oferowanych kierunków studiów. Kandydaci zainteresowani podjęciem nauki w WSAiB nie obowiązują egzaminy ani konkurs świadectw – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń i złożenie dokumentów, jednak na każdym kierunku jest limit miejsc.

Populane kierunki w WSAiB

Dużym zainteresowaniem cieszą się studia biznesowe. Wielu chętnych zdecydowało się na studia biznesowe prowadzone w języku angielskim International Management – i to zarówno Polaków, jak i obcokrajowców.

Kandydaci najchętniej wybierają specjalność:  kryminalistyka

g> na kierunku Bezpieczeństwo WewnętrzneKryminalistyka to studia praktyczne. Wiele zajęć będzie miało charakter warsztatów, które prowadzone będą m.in. na terenie współpracujących z WSAiB jednostek policji. Ukończenie tego kierunku pozwoli na podjęcie pracy m.in. w roli kuratorów sądowych, biegłych czy techników kryminalistyki.

W tym roku w porównaniu z poprzednim uczelnia odnotowuje też większe zainteresowanie studiami finanse i rachunkowość.

Studia prawnicze nadal chętnie wybierane

Studia prawnicze w WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni zawsze cieszą się dużą popularnością i są postrzegane jako elitarny kierunek. Słuchacze pod okiem wysoko wykwalifikowanej kadry profesorów i wykładowców czynnych w praktyce prawniczej są doskonale przygotowywani do wykonywania zawodów prawniczych, a także pracy wszędzie tam gdzie wiedza prawnicza jest niezbędna, m.in. w dyplomacji, administracji czy biznesie. Kierunek ten prowadzony jest pod okiem prof. Jerzego Młynarczyka, światowej sławy prawnika, wybitnego eksperta w zakresie prawa morskiego. O dobrej jakości kształcenia świadczy m.in. wysoka pozycja Uczelni im. E. Kwiatkowskiego w rankingu Wydziałów Prawa „Gazety Prawnej”.