Nowe kierunki tym razem w UE we Wrocławiu

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu przygotował nowość dla przyszłych kandydatów na studia. Już od nowego roku akademickiego kandydaci na studia licencjackie i magisterskie mają do wyboru nowy kierunek studiów: turystyka

Kierunek turystyka realizowany jest na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w UE we Wrocławiu. Nowy kierunek znalazł się w ofercie studiów licencjackich i magisterskich. Dostępny jest zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym.

Program studiów turystyka to nowoczesne połączenie wiedzy teoretycznej z praktycznym przygotowaniem studentów do podjęcia pracy zawodowej. Do przygotowania kierunku wykorzystano dotychczasowe doświadczenie uczelni, jak również przeanalizowano programy studiów innych uczelni, również spoza Polski. Wykłady, ćwiczenia i seminaria będą uzupełniane ćwiczeniami terenowymi. Studenci zostaną przygotowani do pracy w turystyce w kraju i za granicą.

Na studiach pierwszego stopnia student ma do wyboru specjalności:

• zarządzanie przedsiębiorstwem turystycznym – specjalność dla osób zainteresowanych pracą w biurze podróży lub w hotelu,
  • turystyka w regionie – dla osób, które będą zajmować się funkcjonowaniem i rozwojem gospodarki turystycznej na poziomie województwa, powiatu, gminy lub SPA&Wellness

Na studiach drugiego stopnia wprowadzono dwie specjalności:

• zarządzanie finansami przedsiębiorstw t
    urystycznych,
  • menedżer turystyki.
Gdzie do pracy po tych studiach?

Absolwenci po kierunku turystyka w wymienionych specjalnościach mogą podjąć pracę w przedsiębiorstwach turystycznych (m.in. hotele, biura podróży, ośrodki SPA&Wellness, zakłady lecznictwa uzdrowiskowego), jednostkach rządowych i samorządowych zajmujących się gospodarką turystyczną, organizacjach gospodarczych branży turystycznej, strukturach euroregionalnych, regionalnych i lokalnych organizacjach turystycznych, lokalnych grupach działania.

Poznaj bliżej uczelnię: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Jedna myśl nt. „Nowe kierunki tym razem w UE we Wrocławiu